טיפול באקנה ובצלקות בשיטת EWA

מרבית האוכלוסייה חווה בגיל ההתבגרות הופעה של פצעונים על גבי עור הפנים לתקופה מוגבלת. יחד עם זאת ישנם גם אנשים רבים החווים הופעה נרחבת של אקנה גם באזורים אחרים בגוף, הרבה מעבר לגיל ההתבגרות בלבד. במקרים מסוימים התופעה עשויה להחריף ולהביא להופעה של מספר רב של פצעונים מודלקים, כואבים ואדומים המשאירים לבסוף גם צלקות. האקנה והצלקות יכולים לגרום למבוכה של ממש עבור אלה המתמודדים איתם ואפילו להביא לירידה משמעותית בביטחון העצמי. למרבה המזל ישנה שיטה בשם EWA המאפשרת טיפול בשני המטרדים הללו מהשורש. 

מהם סוגי האקנה השונים?

בעוד שרבים חושבים כי אקנה היא הופעה של פצעונים בעלי ראש לבן בלבד, ישנם למעשה מספר סוגי אקנה המתבטאים בצורה שונה על העור. ראשית ישנו סוג אקנה הנקרא קומודון שחור ואנשים רבים מכירים אותו בשם "ראשים שחורים". אלה נגרמים כתוצאה מהצטברות של חלב בזקיק השערה. הצבע השחור מופיע בשל חשיפת החלב לאוויר, מה שמביא לחמצון החומר ומכאן משנה את צבעו. הקומודון השחור הוא שלב של אקנה שאינו דלקתי.

סוג נוסף של אקנה שאינו דלקתי הוא הקומודון הלבן. הקומודון הלבן אינו נחשף לאוויר משום שהוא נמצא תחת נקבובית הסגורה בידי קרום דקיק ולכן צבעו נשאר לבן. אמנם זוהי אינה תופעה דלקתית אך היא בכל זאת עשויה להכאיב בשל הלחץ הנגרם בידי הצטברות החלב תחת הקרום. 

האקנה הדלקתי הוא כבר שלב מתקדם יותר של התופעה. כאן כבר יופיעו פצעים מודלקים אשר בתחילה אינם מכילים מוגלה ובשלבים מתקדמים יותר ישנה הופעה של המוגלה. פצעים אלה עשויים להיות כואבים מאוד וטיפול לא זהיר בהם יוביל גם לצילוק של העור. לכן טיפול באקנה צריך להיעשות בצורה מקצועית בלבד. 

איך מטפלים באקנה?

בעבר היה נהוג לחשוב שהטיפול באקנה צריך להיעשות על ידי הוצאה של החלב בידי קוסמטיקאית, אך פעולה זו היא טיפול בתסמינים בלבד ולא בגורם, כך שחזרת הפצעים אינה נמנעת. אם כן, איך מטפלים באקנה? יש לטפל בשורש הבעיה ולעקור אותה מן היסוד. למעשה, טיפול יעיל של אקנה אינו חייב לכלול מגע כלל. אקנה לנוער לרוב נגרם כתוצאה מההורמונים הגועשים ונדרשת הבנה מעמיקה של התהליכים המובילים לכך כדי להעניק טיפול נכון שיוביל להיעלמות הפצעים וימנע צלקות עתידיות. 

אקנה למבוגרים לרוב מהווה מטרד מעט שונה והסיבות להופעתו שונות גם כן, לכן הטיפול חייב להיות מותאם לכל מטופל ומטופל באופן אישי כדי למגר את התופעה. מבוגרים רבים סובלים גם מצלקות אקנה המלוות אותם עוד מגיל ההתבגרות. באמצעות שילוב של תכשירים ומכשירים מתקדמים, כמו גם טיפולי פלזמה המשקמת את רקמת העור המצולקת, ניתן לסלק את תופעת האקנה ותופעות הלוואי שלה. שיטת EWA של אתי וולף מביאה לתוצאות מפתיעות ומשמעותיות גם עבור מי שהתייאש מטיפולי אקנה מסורתיים. 

כתבות באותו נושא
טיפים להשקעה בנדלן

5 טיפים להשקעות נדל"ן בארצות הברית

השקעה בנדל"ן בצורה חכמה תחום הנדל"ן תמיד סיפק הזדמנויות מצוינות להשקעה והפך לאחד התחומים היציבים והמניבים בשוק ההשקעות. יחד עם זאת, בעוד שהנדל"ן בישראל נחשב

קטגוריותטובות נוספות

כתבות חדשות

טיפים להשקעה בנדלן

5 טיפים להשקעות נדל"ן בארצות הברית

השקעה בנדל"ן בצורה חכמה תחום הנדל"ן תמיד סיפק הזדמנויות מצוינות להשקעה והפך לאחד התחומים היציבים והמניבים בשוק ההשקעות. יחד עם זאת, בעוד שהנדל"ן בישראל נחשב

הדרך הכי טובה להגשת תביעת סיעוד

מעוניינים להגיש תביעת סיעוד? הגעתם למקום הנכון, מגן מומחים תשמח ללוות אתכם מתחילת התהליך ועד לקבלת הקצבה. מדובר בחברה שמורכבת ממומחים בתחום ושפועלים לכך שתקבלו

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן