זה קורה במשפחות הכי טובות: החשיבות של עורך דין משפחה

איך שלא תסתכלו על זה, מחלוקות הקשורות לתא המשפחתי הן תמיד מורכבות יותר. המון מונח כאן על כף המאזניים, הקושי הוא גם רגשי ולעיתים יש מחלוקות שהפתרון להן נראה קשה עד בלתי אפשרי. סיוע של עורך דין לדיני משפחה יכול לשנות את חייכם וחיי בני משפחותיכם, לא פחות.

מהם תחומי העיסוק של עורך דין לדיני משפחה?

עורך דין לענייני משפחה עוסק, מעצם הגדרת התפקיד שלו, במעמד האישי של האדם – על הזכויות, החובות והמחלוקות הנובעים מכך. זהו אחד התחומים המורכבים וגם הרחבים בקשת המשפטית, כאשר בין נושאי העיסוק המרכזיים של עורך דין בתחום אפשר למנות:

  • ענייני טרום נישואין, דוגמת עריכת הסכמי ממון
  • סוגיות הקשורות למקרי גירושין – מחלוקות סביב חלוקת רכוש, דמי מזונות, משמורת ילדים, הסדרי ראייה וכדומה
  • צוואות וירושות, לרבות עריכת צוואות על סוגיהן, מחלוקות סביב מימוש הצוואה ועוד
  • נושאים הנוגעים להורות, לרבות אימוץ ילדים, אפוטרופסות, אבהות ועוד
  • מקרים בהם מיטשטש הגבול בין דיני המשפחה לתחומי משפט אחר, למשל אלימות במשפחה

כבר מהסקירה הזו, אפשר להבין את המורכבות העומדת בבסיס התחום. מדובר כאן במחלוקות שעלולות למוטט משפחות, נושאים בה הרבה מאוד מונח על כף המאזניים. מכיוון שמדובר כאן בהתנהלות מול אנשים קרובים לנו, מעורב רגש רב המקשה על ההתמודדות.

כך עורך דין משפחה יכול לסייע לכם

עורך דין לדיני משפחה מציע מעטפת רחבה של שירותים הנוגעים לתחום החשוב הזה. חלק מרכזי בסיוע שלו הוא עריכת והכנת הסכמים מכל סוג. בין אם הוא מייצג את שני הצדדים להסכם ובין אם רק אחד מהם, הוא יכול להבטיח הסכם הוגן ומקיף העומד בכל הסטנדרטים הנדרשים.

עורך הדין פותר מחלוקות, לרבות בצורה של גישור, מה שעשוי למנוע פנייה לערכאות המשפטיות הרלוונטיות לתחום: בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. השאיפה שלכם צריכה להיות לעורך דין הפועל בראש ובראשונה מתוך רצון להגיע להסכם, ולא להיכנס ל"מלחמה".

אם בכל מקרה מגיעים לשדה המשחק של הערכאות המשפטיות, בהיעדר ברירה אחרת, עורך הדין יוכל כמובן לספק ייצוג משפטי מלא.

איך בוחרים עורך דין?

בחירה נכונה של עורך דין תשפר את טיב הסיוע שאתם מקבלים ועשויה לשנות את התמונה המשפטית לחלוטין.

העצה החשובה ביותר שאפשר להעניק לכם היא למקד את החיפושים בעורך דין הפועל אך ורק בתחום של דיני משפחה וירושה. עיסוק מקיף וארוך שנים בתחום יאפשר לו להכיר את התחום על בוריו, לרבות הסעיפים הקטנים ביותר, המגמות המשפטיות, תקדימי העבר וכדומה.

אם אתם נתקלים במחלוקת הנוגעת לתא המשפחתי שלכם, מעוניינים לערוך הסכם או לברר את זכויותיהם בסוגיה מסוימת, מומלץ לא להשתהות. צרו קשר עם עורך דין מנוסה לקבלת ייעוץ ראשוני ולתיאום פגישת היכרות, בה תוכלו להתחיל ולגבש את האסטרטגיה המשפטית המנצחת שלכם.

כתבות באותו נושא
טיפים להשקעה בנדלן

5 טיפים להשקעות נדל"ן בארצות הברית

השקעה בנדל"ן בצורה חכמה תחום הנדל"ן תמיד סיפק הזדמנויות מצוינות להשקעה והפך לאחד התחומים היציבים והמניבים בשוק ההשקעות. יחד עם זאת, בעוד שהנדל"ן בישראל נחשב

קטגוריותטובות נוספות

כתבות חדשות

טיפים להשקעה בנדלן

5 טיפים להשקעות נדל"ן בארצות הברית

השקעה בנדל"ן בצורה חכמה תחום הנדל"ן תמיד סיפק הזדמנויות מצוינות להשקעה והפך לאחד התחומים היציבים והמניבים בשוק ההשקעות. יחד עם זאת, בעוד שהנדל"ן בישראל נחשב

הדרך הכי טובה להגשת תביעת סיעוד

מעוניינים להגיש תביעת סיעוד? הגעתם למקום הנכון, מגן מומחים תשמח ללוות אתכם מתחילת התהליך ועד לקבלת הקצבה. מדובר בחברה שמורכבת ממומחים בתחום ושפועלים לכך שתקבלו

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן