הוראות קבע: מידע חשוב שצריך לדעת

אנשים רבים עושים שימוש בהוראות קבע, אך לא מודעים לשלל ההיבטים השונים, ועל כן נבקש לעשות סדר ולהאיר מגוון אופציות, דגשים ויתרונות – הן עבור החברה והן עבור הלקוח, אך תחילה נעצור ליישר קו ונסביר שהוראת קבע הינה שיטת תשלום אוטומטית, כאשר תמיד ניתן להגביל את ההרשאה – אם מבחינת תוקף ואם מבחינת סכום. מכאן שיש שני יתרונות ברורים: אין צורך בכל חודש מחדש לטפל במגוון תשלומים ואין מקום לטעויות, או לאיחורים.

מתי משתמשים בהוראת קבע?

הוראות קבע ניתן ליישם עבור מגוון צרכים אשר נוגעים לתשלומים, כך שלצד תשלום בהוראת קבע עבור מנוי, מסים, שכ"ד, פרמיות ביטוח, חוגים ודמי חבר, גם ניתן למצוא שאופן תשלום זה אידאלי עבור החזר הלוואה, תרומה ורכישה בתשלומים.

יתרונות השיטה

מדוע רבים בוחרים להיעזר בהוראת קבע? ובכן למעט שני היתרונות שכבר ציינו (נוחות וסדר), נציין מגוון יתרונות נוספים, אך הפעם מצדו של בית העסק:

 • הימנעות מהתעסקות עם צ'קים שבקלות יכולים ללכת לאיבוד.
 • כלי שיווק יעיל, ולו כי כאשר מציעים ללקוח לבצע הוראת קבע, הוא גם נרגע שהוא לא יצטרך להתעסק מדי חודש עם תשלום וגם הלקוח מתרשם שאכן מדובר בעסק מקצועי.
 • ניתן לשמור על לקוחות לאורך זמן, וזאת כי לרוב הוראת קבע אינה מוגבלת, כך שאין צורך לעצור ולשאול את הלקוחות האם הם מבקשים להאריך את השירות.
 • מקלים את העבודה במחלקת ניהול החשבונות – פחות התעסקות יותר יעילות!
 • ניתן להיות במעקב הרבה יותר מדויק ופשוט אחר מצב התשלומים של כל לקוח.
 • חיסכון בזמן, ולו כי בין היתר אין צורך להתעסק עם הצמדה למט"ח – הדברים מתבצעים באופן אוטומטי.
 • הצד שגובה יכול ליהנות מהפקת חשבונית אוטומטית (ובכך לייעל מהלכים).

הוראות בנקאיות מול כרטיס אשראי

כידוע יש שתי אופציות עבור מי שמבקש לדרוש הוראת קבע: דרך הבנק או באמצעות כרטיס האשראי. מה עדיף לעסקים? יש מגוון אלמנטים שיש לבחון, משמע אין תשובה אחת.

להלן מגוון ההיבטים שיש לקחת בחשבון:

 • גובה העמלה – במה מדובר? כל עוד סכום החיוב גובה מ100 ש"ח, הרי שעמלת הבנק תהיה יותר נמוכה וההיפך. מדוע? כי כרטיס האשראי מחשב עמלה בין 1.5-2.00 אחוז מסך העסקה ואילו הבנקים מחייבים כל תנועה בין 1.5 ל2.00 ש"ח.
 • סוגי העסקאות – בעוד שהבנק מציע רק הוראת קבע, הרי שכרטיסי האשראי הרבה יותר גמישים – גם מציעים עסקאות קרדיט ועסקאות תשלומים.
 • מועד – הוראת הקבע בבנק מבצעת זיכוי במקביל לחיוב חשבון הלקוח, ואילו כרטיס האשראי מבצע את הזיכוי כחודש ימים לאחר מועד הצגת החיובים.
 • עסקה טלפונית – כרטיס אשראי מאפשר לסגור עסקה בתום שיחה טלפונית, מבלי שהדבר יצריך התעסקות עם טפסים – להבדיל מאיך שהדברים פועלים אל מול הבנק.

הצד של הלקוח

לאחר שבחנו את הצד של החברה, נציין שעבור הצד שמשלם הוראת קבע אין הבדל משמעותי בין אופציה כזו לאחרת, ולו כי הלקוח אינו משלם עמלה. עם זאת, מי שמבקש לצבור נקודות, יעדיף לבצע הוראת קבע דרך האשראי ומי שחושש שיעלה צורך לבצע בירור, יבחר נכונה אם יעדיף לפעול דרך הבנק.

תוכנות ייעודיות

עסק שמבקש להתייעל, יימצא שעומדות לרשותו מגוון תוכנות ייעודיות עבור ניהול הוראות קבע, ובאופן כללי עבור ניהול מקיף של חשבונות באינטרנט. כך למשל ניתן לציין את חברת EZcount ו icount שבין היתר מאפשרות לסלוק אשראי, לייצר מסמכים אוטומטים, לנהל באופן מקצועי גבייה וכדומה. מסקנה? בכול הנוגע לכסף יש לפעול בחוכמה – לקבל כמה שיותר עזרה מקצועית, להתייעל, לנצל את הקידמה ופשוט להרוויח כמה שיותר!

כתבות באותו נושא

טיפול באקנה ובצלקות בשיטת EWA

מרבית האוכלוסייה חווה בגיל ההתבגרות הופעה של פצעונים על גבי עור הפנים לתקופה מוגבלת. יחד עם זאת ישנם גם אנשים רבים החווים הופעה נרחבת של

עיצוב והדפסת הזמנות לחתונה

מזל טוב, אתם מתחתנים! החלטתם על כמות המוזמנים, בחרתם תאריך, סגרתם אולם ועכשיו הגיע הרגע לשלוח הזמנות לכל האורחים. תכנון חתונה כולל בתוכו לא מעט

קטגוריותטובות נוספות

כתבות חדשות

טיפול באקנה ובצלקות בשיטת EWA

מרבית האוכלוסייה חווה בגיל ההתבגרות הופעה של פצעונים על גבי עור הפנים לתקופה מוגבלת. יחד עם זאת ישנם גם אנשים רבים החווים הופעה נרחבת של

עיצוב והדפסת הזמנות לחתונה

מזל טוב, אתם מתחתנים! החלטתם על כמות המוזמנים, בחרתם תאריך, סגרתם אולם ועכשיו הגיע הרגע לשלוח הזמנות לכל האורחים. תכנון חתונה כולל בתוכו לא מעט

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן