משקפי שמש אמינים ובזול? יש חיה כזאת

עם השמש היוקדת של ישראל, אי אפשר שלא לרכוש לפחות זוג אחד של משקפי שמש. אך בזמן שאנחנו רודפים אחר המשקף המושלם, האם אנחנו יודעים איך לחפש או מה? ומה זה אומר כשמוצאים משקפי שמש בזול?

משקפי שמש על אף היותם פריט או אביזר אופנה, הם בראש ובראשונה מגן לעיניים שלכם. לכן, חשוב לדעת איך למצוא את המשקף הנכון. הנה כמה קריטריוני חיפוש-

המחיר

משקפי שמש זולים מביאים איתם דעה קדומה כי הם לא טובים, לא איכותיים ועלולים להרוס את הראייה שלכם. אין זה אומר שזה נכון. קיימים אתרים רבים ברחבי האינטרנט אשר מביאים את המוצרים שלהם, כמו משקפי שמש זולים, אך איכותם אינה מוטלת בספק. זוגות משקפיים אשר חנויות אינטרנטיות מספקות יכולות להיות איכותיות בדיוק כמו משקפי שמש של מעצב חשוב או חנות אופטיקה מוכרת.

100% הגנה מקרני UV

כשאתם הולכים לבחור משקפי שמש, הדבר הראשון שאתם צריכים לוודא זה האם הן מגינות מפני קרינת השמש. כשאנחנו מדברים על קרינת השמש אנחנו לא מדברים על קרני השמש הרגילות אליהן אתם נחשפים מדי יום, אלא על קרני ה-UV. קרני האולטרה סגול. העין אינה מסוגלת לקלוט את סוג הקרן הזו אך קרני ה-UV ידועות כמזיקות לעיניים בצורה חד משמעית. כאשר אתם בוחרים משקפי שמש, וודאו כי הם 100% מוגנים מפני קרני ה-UV.

הגודל כן קובע

כיום קיימים אינספור סוגי משקפיים במגוון צורות וצבעים. אחד הפרמטרים החשובים בזמן בחירת משקפי שמש הוא עניין גודל העדשה. ככל שעדשת המשקפיים תהיה קטנה, כך החשיפה של קרני השמש גדולה יותר ולעיניים שלכם לא תהיה מספיק הגנה. לכן, בזמן שאתם בוחרים את המשקפיים שלכם, נסו ללכת על סוג המשקף בעל העדשה הגדולה ביותר שמתאימה לכם עבור הגנה מלאה על העין.

עדשה כהה או בהירה?

עוד דבר שחשוב שתדעו זה העובדה שכהות העדשה לא משנה את רמת ההגנה של משקפי השמש. כאשר אתם מסתכלים על עדשות ומחפשים את העדשה המתאימה ביותר לזוג המשקפיים שבחרתם, אין לכם הצורך לתת עדיפות לעדשה הכהה אך ורק כיוון שהיא כהה. ההגנה על העיניים נעשית על ידי חומר הנמצא בתוך עדשת המשקפיים כך שכהות העדשה לא משנה כלל.

צבע העדשות

בדומה לכהות ולבהירות המשקפיים, גם אם אתם מוצאים משקפי שמש שעדשת המשקף היא ורודה, אין זה משנה לרמת ההגנה של משקפי השמש. כל עוד אתם יודעים שבמשקפי השמש אותם בחרתם קיימת ההגנה הרצויה על העין (אם נחזור רק לקרני ה-UV), אין זה משנה באיזה צבע עדשת המשקף. כיום בעקבות צו האופנה, עדשות המשקפיים מגיעות בשלל צבעים וצורות, דבר היכול לבלבל מעט בזמן הרכישה. אך כשיודעים מה לחפש, אין סיבה לדאגה.

כשבוחרים משקפי שמש, חשוב ללכת לפי הבדיקות אותן צריך לבצע בטרם הרכישה. אתם לא רוצים לגלות לאחר הרכישה כי קניתם משקפיים שלא תומכים או מגנים על הראייה שלכם.

כתבות באותו נושא
קטגוריותטובות נוספות

כתבות חדשות

טיפול באקנה ובצלקות בשיטת EWA

מרבית האוכלוסייה חווה בגיל ההתבגרות הופעה של פצעונים על גבי עור הפנים לתקופה מוגבלת. יחד עם זאת ישנם גם אנשים רבים החווים הופעה נרחבת של

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן