כך מבחני מחוננים עוזרים לילדים מחוננים רבים

כ-3 אחוזים מאוכלוסיית ישראל נחשבים, על ידי משרד החינוך, למחוננים. מדי שנה מבוצעים מבחני מחוננים בכל רחבי הארץ בכדי לבדוק מגיל צעיר האם ילדכם מחוננים או לא. משנמצאו מחוננים, ניתנת לכם כהורים האפשרות לבחור האם להכניס את ילדכם לתוכנית למחוננים או לתת להם להתנהל בסביבת גילם הרגילה.

מבחני מחוננים עוזרים לילדים מחוננים רבים בכך שהם מוכיחים, מגלים ומבליטים את המחוננות של אותם ילדים ונותנים להם האפשרות להתפתח בקצב שלהם, שבדרך כלל יהיה מתקדם יותר משאר בני גילם.

איך? אתם ודאי שואלים

כשמורים רבים בבתי הספר חייבים ליצור מערכי שיעורים המתאימים לכלל תלמידי הכיתה, לעתים מערכי השיעור לא יתחשבו בצורכיהם האקדמאיים של אותם ילדים מחוננים הלומדים בקצב מהיר יותר משאר הכיתה שלהם. אם אתם חושבים שילדכם מחונן, תוכלו לזהות זאת כבר בתהליך הכנה למבחני מחוננים שתוכלו לעשות איתם ולאחר קבלת התשובות ממבחן המחוננים תדעו להכווין את ילדכם ולתת לו את ההזדמנות לקבל הוראה המותאמת אישית לו, העונה על הצרכים המדויקים שלו ולעזור לו לספוג מידע טוב יותר מבכיתה רגילה.

מניעת שיעמום

תוכניות חינוך רבות לילדים מחוננים שומרות על למידה מואצת בעלת משימות הקוראות תיגר על אותם ילדים מחוננים על ידי הצגת חומר חדש, מורכב ומעניין. חומרים אלו לעתים קרובות הם בכמה רמות מעל רמת הלמידה הנורמטיבית לילדים בני גילם. למידה בקצב זהה לבני גילם יכול להוביל לשעמום רב בזמן הישיבה בכיתה בכך שהם כבר יודעים ומבינים את החומר, לעתים גם בלי עזרת המורה. בכך שיש תוכניות למחוננים, הדבר מאפשר להם לנוע בקצב שלהם עם הידע ולהתמקד בתחומי העניין שלהם.

בנייה טובה יותר לעתיד

כבר בזמן הכנה למבחני מחוננים אתם יכולים לגלות את תחומי העניין של הילדים שלכם. בכך שאתם מודעים למחוננות ופועלים לטובת הילד שלכם, אתם יכולים ביחד איתו ליצור את תחילת הדרך לעתיד הרחוק. ילדים מחוננים רבים אשר התמקדו במקצוע אחד מגיל צעיר, ניכר כי המשיכו ודבקו באותו המקצוע גם בשנות התיכון ולאחר מכן, הפכו את אותו נושא לימוד למקצוע לחיים, התמחו, התמקצעו ואף הפכו ליידועי שם. כל זאת, משום שהתחילו את דרכם המחוננת בגיל צעיר שאתם אפשרתם להם לפתח.

ילדים מחוננים לעתים לא מצליחים להסתדר ולמצוא את הסביבה הנכונה להם בגילאים מוקדמים. בדיוק בשביל זה נוצרו מבחני המחוננים. כדי לגלות את אותם ילדים ולתת להם את הדחיפה, המקפצה והדלת אותה הם צריכים. כאשר מבחני מחוננים נעשים בכל שנה ברחבי הארץ, נסו להכין את ילדכם למבחנים אלה, הכינו אותם במשימות קטנות בבית ותנו להם לנסות ולחשוב בכוחות עצמם.

כתבות באותו נושא
קטגוריותטובות נוספות

כתבות חדשות

טיפול באקנה ובצלקות בשיטת EWA

מרבית האוכלוסייה חווה בגיל ההתבגרות הופעה של פצעונים על גבי עור הפנים לתקופה מוגבלת. יחד עם זאת ישנם גם אנשים רבים החווים הופעה נרחבת של

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן