החשיבות של מנהל רשת בתעשיות ביטחוניות

חדשות טובות: יש מי ששומר עלינו לאורך כל השנה – גם ברשת. תעשיות ביטחוניות מתאפיינות במערכות מחשוב מורכבות, האחראיות על פעולות בסיסיות כמו תכנון כח האדם ועד לפעולות מורכבות כמו פיתוח מערכות נשק מתקדמות. לכן, קיימת חשיבות גבוהה למנהל הרשת במתחמים רגישים כל כך. במאמר זה נדון בקצרה מהו מנהל רשת ומדוע הוא כל כך חשוב בתחום הביטחון.

מה עושה מנהל רשת?

מנהל רשת אחראי על הגדרות והטמעה של מערכות ממוחשבות ומערכות תקשורת. כיום, אנו רואים שילוב מעניין של התקשורת האנלוגית הקלאסית עם גרסאות חדשניות המבוססות על האינטרנט. הטלפוניה מחוברת בצורה דומה מאד לדרך שבה המחשבים שלנו מתקשרים זה עם זה. כל אחת מהמערכות האלה דורשת היכרות עם חומרה ותוכנה, עם דרכי הגדרות שונות ועם מערכות הפעלה מגוונות.

מנהל הרשת בכל ארגון, במיוחד בארגון בטחוני, נושא על כתפיו אחריות רבה. היות ושאר הארגון משתמש כל הזמן במערכות התקשורת והמחשוב שהוא הגדיר, אם יש פריצה לרשת הוא צריך לאתר אותה ולנסות למנוע את הפריצה הבאה. נרחיב מעט על הנושא של אבטחת המידע ברשת.

אבטחת מידע : צריך להיזהר לא ליפול ברשת

הרבה פעמים אנו קוראים בעיתון על מקרים של חדירה לטלפונים ולמחשבים. רק לאחרונה שמענו על חדירה לטלפון של הרמטכ"ל לשעבר. מנהל הרשת אמנם אינו אחראי על הגדרת פרוטוקול האבטחה בארגון אך הוא חייב להיות בעל יכולות ליישם פרוטוקולים של אבטחת מידע שהגדיר מומחה הסייבר בארגון.

בנוסף, יש להוסיף תוכנות וחומרה שמיועדת להפריד את הרשתות הנמצאות בתעשיות הביטחוניות מהרשת הכללית ולסנן את המידע הרב העובר. נהוג להוסיף באמצעות טכניקות שונות הצפנה של הנתונים שעוברים כך שאם האקר "מאזין" למידע זה הוא לא יוכל להפיק ממנו תועלת. מנהל רשת טוב ידע להשתמש בתוכנות שהכתיב מומחה הסייבר בארגון על מנת ליצור הצפנה זו.

איזו חומרה לקנות?

האם לקנות את המחשבים האלה למשרדים הביטחוניים או מחשבים אחרים. באילו מדפסות להשתמש והאם לעבוד עם מערכת טלפוניה של חברה זו או אחרת? למרות שמנהל הרשת אינו אחראי על הרכש עצמו הוא יכול להמליץ על החומרה שכדאי לקנות לכל אחת מנקודות הקצה בארגון או המשרד. גם הראוטרים שיבחר לעשות בהם שימוש (תוך התחשבות בכל השיקולים הנוגעים לאבטחת המידע שציינו קודם לכן) ושאר הציוד המשמש כדי להתחבר לאינטרנט יבחרו בהתאם להמלצות שיתן מנהל הרשת.

לאחר שנקנו כל המרכיבים הוא יחבר ויגדיר אותם על מנת להטמיע אותם ברשת הטלפוניה, התקשורת והאינטרנט בארגון. ידריך את העובדים כיצד להשתמש בהם בצורה נכונה ויישם את הפרוטוקולים המתאימים על מנת לשמור על הציוד מעודכן כל העת.

סטראט אפ ניישן – גם בפן הבטחוני

ישראל מוגדרת כסטארט אפ ניישן וגם בפן הבטחוני אנחנו יכולים לראות את זה. חברות ישראליות גדולות נבנו מיוצאי יחידות המודיעין והמחשוב המובילות בארץ. גם מנהלי הרשת משמשים כחלק בלתי נפרד מהזרוע החשובה הזו במשרדים הביטחוניים למרות שהם אינם עוסקים בפועל בתכנות פתרונות חדשים – הם מיישמים את פתרונות התוכנה שפותחו.

סיווג בטחוני גבוה

למנהלי רשתות בתעשיות ביטחוניות יש יתרון אחד בולט על מנהלי רשת העובדים בארגונים אזרחיים. הם בעלי סיווג בטחוני גבוה המאפשר להם להיחשף למידע רגיש במהלך העבודה השוטפת. לא כל מנהל רשת יכול להיכנס לבסיס צבאי או למשרד הבטחון ולתקן תקלת מחשב. לכן תפקידו של מנהל רשת בעל סיווג בטחוני גבוה העובד כתקן בתעשיות ביטחוניות כמו מפעלים לתכנון ויצור נשק, כלי טייס ומערכות הגנה כל כך חשוב.

כתבות באותו נושא

חמישה טיפים לשמור על רכבי יוקרה

טיפים לשמירה על רכבי יוקרה: עמלתם תקופה ארוכה כדי לרכוש רכב שהוא סמל סטטוס מנצנץ, חויית הנסיעה בו מפנקת ביותר והוא מסובב ראשים כאשר אתם

מיכל מים עם ברז

מיכל מים עם ברז הוא מוצר שימושי במיוחד למגוון רחב של מטרות, הן בשימושים עסקיים ותעשייתיים והן בשימושים במגזר הפרטי. חשוב לבחור מיכל מתאים למטרה

קטגוריותטובות נוספות

כתבות חדשות

חמישה טיפים לשמור על רכבי יוקרה

טיפים לשמירה על רכבי יוקרה: עמלתם תקופה ארוכה כדי לרכוש רכב שהוא סמל סטטוס מנצנץ, חויית הנסיעה בו מפנקת ביותר והוא מסובב ראשים כאשר אתם

מיכל מים עם ברז

מיכל מים עם ברז הוא מוצר שימושי במיוחד למגוון רחב של מטרות, הן בשימושים עסקיים ותעשייתיים והן בשימושים במגזר הפרטי. חשוב לבחור מיכל מתאים למטרה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן