האם כלבים אכן יכולים למצוא את דרכם חזרה הביתה?

בין כתבה לכתבה, אנחנו רוצים גם לעזור לכם, לא הכל שחור ולבן, ישנם פרטים שיכולים לעשות לכם קסמים במוח ברגע שתדעו איך להשתמש בהם, בכתבה הבאה, החלטנו קצת לשפוך אור על מיתוס מוכר וידוע.

כולנו מודעים לחוש הריח המפותח של הכלבים, דבר המאפשר להם אף לשמש ככלבי גישוש. אך האם בעזרת זאת, כלבים אכן יכולים למצוא את דרכם חזרה הביתה במידה במקרים מסוימים?

לא ניתן לכתוב כתבה כזו בלי להזכיר את לאסי, הכלבה מהסרט "לאסי שובי הביתה" אשר עשתה דרך ארוכה על מנת לחזור לביתה ולבסוף הצליחה לשוב.

אך לא כל הכלבים עושים זאת ורובם הולכים לאיבוד בלי למצוא דרכם חזרה.

הערכת החוקרים הינה שכאשר הכלבים יוצאים מספיק לטיולים מסביב, המכירים את סביבתם, סיכויים לחזור גדול יותר ממרחק של כ 2-3 קילומטרים.כלבים שאינם מסתובבים הרבה, סיכוייהם למצוא את חזרתם הביתה- קטן.

הקביעה הסופית היא שאין קשר בין חוש הריח המפותח של הכלבים, לבין יכולתם לחזור הביתה.

מניעה: עשו הכל על מנת שהכלב לא יצא ויסתובב חופשי. שימו גדרות מספיק גבוהות, שער כפול, שבב, שם+טלפון בקולר. בנוסף בשנים האחרונות יש "איתורן" קטן שניתן להלביש על קולר הכלב אשר בעזרת GPS  מאותת היכן הכלב נמצא. במידה והכלב למרות זאת נעלם, פרסמו ככל הניתן, חפשו אותו באזור הבית, חפשו באזורים שהוא מכיר ואליהם אתם נוהגים ללכת, בדקו אצל חברים, בעיריות, וטרינרים ועוד. במידה ויש לכלב שבב, גדל הסיכוי שלו לחזור אליכם.

אם מצאתם כלב- קחו אותו לווטרינר, בדקו אם יש לו שבב, פרסמו במידה ולא. בעזרת הטכנולוגיה הרחבה, המון כלבים מוצאים דרכם חזרה הביתה בעזרת בני האדם.

אל תסמכו על כלבכם שימצא את דרכו חזרה הביתה במידה ו(חלילה) יעלם, מנעו זאת והבטיחו את שלומם.

כתבות באותו נושא
טיפים להשקעה בנדלן

5 טיפים להשקעות נדל"ן בארצות הברית

השקעה בנדל"ן בצורה חכמה תחום הנדל"ן תמיד סיפק הזדמנויות מצוינות להשקעה והפך לאחד התחומים היציבים והמניבים בשוק ההשקעות. יחד עם זאת, בעוד שהנדל"ן בישראל נחשב

קטגוריותטובות נוספות

כתבות חדשות

טיפים להשקעה בנדלן

5 טיפים להשקעות נדל"ן בארצות הברית

השקעה בנדל"ן בצורה חכמה תחום הנדל"ן תמיד סיפק הזדמנויות מצוינות להשקעה והפך לאחד התחומים היציבים והמניבים בשוק ההשקעות. יחד עם זאת, בעוד שהנדל"ן בישראל נחשב

הדרך הכי טובה להגשת תביעת סיעוד

מעוניינים להגיש תביעת סיעוד? הגעתם למקום הנכון, מגן מומחים תשמח ללוות אתכם מתחילת התהליך ועד לקבלת הקצבה. מדובר בחברה שמורכבת ממומחים בתחום ושפועלים לכך שתקבלו

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן